Hogwart
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Biblioteka

3 posters

Go down

 Biblioteka  Empty Biblioteka

Pisanie by Severus Sro Sty 06, 2016 1:22 pm

Biblioteka znajduje się na czwartym piętrze. Są tu księgi o wszystkim - od włosa jednorożca, aż po kamień filozoficzny.
Severus
Severus
Admin

Liczba postów : 278
Join date : 05/01/2016

https://hogwart-szkola-magii.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 8:32 pm

Podczas spaceru po błoniach znalazł roślinę, która bardzo zainteresowała go swoim niezwykłym wyglądem. Nie znał jej nazwy, więc w tym celu udał się do biblioteki. Zaczął przeglądać różne książki dotyczące Zielarstwa.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 8:36 pm

Dziewczyna postanowiła przyjść do biblioteki, by pogłębić swoją wiedzę - choć już i tak była zadziwiająco inteligentna. Wzięła niewielką książkę o historii Ravenclaw, a chcąc usiąść zauważyła Neville'a, więc usiadła przy nim.
- Cześć, Neville. - Uśmiechnęła się delikatnie.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 8:41 pm

Oderwał się od książki słysząc znajomy, dziewczęcy głos. Odwzajemnił uśmiech.
- Cześć Luna, miło Cię widzieć. Zobacz co znalazłem! Pokazał dziewczynie małą roślinkę, którą trzymał w ręcę.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 8:50 pm

Nachyliła się nad rośliną, która w zasadzie była kwiatem, do tego o dość uroczym wyglądzie. 
- Znalazłeś coś na jej temat? - Spytała z zaciekawieniem. Cóż, mało osób słuchało ją lub Neville'a. Lunę uważali za pomyloną, a Neville'a za nieudacznika. Nie wszyscy oczywiście. Ale Luna zawsze była wyrozumiałą dziewczyną, interesowała się innymi, potrafiła ich wyczuć. Uśmiechnęła się ciepło do chłopaka. 
- Może tu coś znajdziesz? - Zdjęła z półki atlas z kwiatami na błoniach Hogwartu i Zakazanym Lesie.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 9:27 pm

- Szukam, szukam i nic - mruknął nieco zrezygnowany. Bardzo lubił Lunę, cieszył się jej towarzystwem. Wiedział, że ona rozumie go jak nikt inny. Spojrzał na książkę, którą mu pokazała. - Hm, spróbujmy.
Zaczął wertować kartki.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 9:52 pm

Uśmiechnęła się a sama sięgnęła inny atlas, szukając kwiatu. 
- Jest! - Wskazała na zdjęcie identycznego kwiatu i przysunęła mu atlas. - Ma właściwości lecznicze. - Uśmiechnęła się wesoło.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 9:57 pm

- Rzeczywiście! - uśmiechnął się patrząc na zdjęcie kwiatka.
- Zobacz, tu jest napisane, że wykorzytuje się go do antidotów. Luna, bardzo Ci dziękuję za pomoc, gdyby nie Ty, chyba nigdy bym go nie znalazł, jesteś wielka.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 10:01 pm

Odrzuciła swoje jasne włosy, uśmiechając się wesoło.
- Żaden problem. To naprawdę ładny kwiat. - Wzięła atlas, przeglądając. Zatrzymywała się dłużej na niektórych kwiatach.
- Zobacz, jest tu nawet mowa kwiatów. Akacja oznacza ,, Ranisz mi serce". - Przewróciła stronę. - Fiołek wonny oznacza ,,często myślę o tobie" - Uśmiechnęła się do niego wesoło. - Przydatna książka, jeśli chce się komuś kupić kwiaty.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 10:27 pm

Spojrzał na dziewczynę i zaczął wertować kartki kolejnej książki. Lubił spędzać czas z Luną, ale bał się, że dziewczynie w końcu znudzi się przeglądanie książek. Pozostała mu nadzieja, że dziewczyna również lubi spędzać z nim czas.
- Jakie najbardziej lubisz kwiaty?
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 10:35 pm

Oczywiście, że Luna uwielbiała spędzać czas z Neville'm. Uśmiechnęła się, jednak po chwili wpadła z delikatną zadumę.
- Jakie lubię kwiaty? - Powtórzyła jego słowa w zastanowieniu. - Róże. Białe, które - zajrzała do atlasu - oznaczają bezgraniczną wierność. - Uśmiechnęła się ciepło. - A Ty? Lubisz jakieś kwiaty? - Spytała z zaciekawieniem.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 11:01 pm

- Ja ? Neville zamyślił się na chwilę. - Lubię...narcyzy, tak, narcyzy. Uśmiechnął się delikatnie do dziewczyny. - Tak naprawdę lubię wiele kwiatów, ale te szczególnie mi się podobają. Kiedy byłem mały, moja babcia zawsze przynosiła je do domu.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 11:20 pm

Uśmiechnęła się ciepło.
- To dobrze, że interesujesz się roślinami. Myślałeś, żeby po szkole zostać nauczycielem zielarstwa? - Zainteresowała się poprawiając mu delikatnie włosy. Przechyliła lekko głowę, a jej duże oczy wpatrywały się w niego. - Ja właściwie nie myślałam, co będę robić w przyszłości, może pójdę w ślady mojego tatusia i będę kontynuować Żonglera.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Czw Sty 07, 2016 11:33 pm

- Tak, myślałem o tym, bardzo chciałbym uczyć tu zielarstwa, ale nie wiem czy poradzę sobie na egzaminach.
Spojrzał dziewczynie w oczy.
- Och, na pewno będziesz świetna, bardzo lubię czytać Żonglera, jest bardzo pouczający.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Czw Sty 07, 2016 11:37 pm

- Na pewno sobie poradzisz, Neville! - Zapewniła go, przysuwając nieco bliżej niego swoje krzesło. - W końcu jesteś inteligentny, a na roślinach znasz się jak mało kto. A inne przedmioty zaliczysz na spokojnie! Jeśli chcesz, pouczę Cię trochę z eliksirów, mówiłeś, że z nimi masz problem. A może bardziej z profesorem Snape'm? - Spojrzała na niego puszczając mu oko. - Na SUM'ach egzaminatorem nie będzie.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Sob Sty 09, 2016 8:40 pm

- Wydaje mi się, że z jednym i z drugim. - mruknął - Ale byłoby wspaniale gdybyś mogła mi pomóc. Byłbym naprawdę wdzięczny - uśmiechnął się delikatnie do dziewczyny.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Sob Sty 09, 2016 8:49 pm

Dziewczyna uśmiechnęła się ciepło.
- Więc musisz mi dać swoją książkę od eliksirów. Wiesz, w Żonglerze mój tata wspomina czasami o składnikach pomagających eliksirom(ale kto będzie szukał "nieistniejących" przedmiotów o których mówi Ksenofilius Lovegood?). To naprawdę się przydaje. - Uśmiechnął się. - Ja mam dobre oceny z eliksirów.. Więc możemy trochę razem się nimi zająć.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Neville Sob Sty 09, 2016 8:56 pm

- Nie jestem pewny czy mam ją ze sobą - Podrapał się po głowie i zajrzał do swojej torby. - Mam ! - uśmiechnął się i położył książkę na stole. To od czego zaczniemy? Soojrzał na dziewczynę.
Neville
Neville

Liczba postów : 22
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Luna Sob Sty 09, 2016 9:29 pm

Uśmiechnęła się biorąc książkę do ręki i przeglądając ją.
- Może to? Wywar z czyrakobulwy.  - Wskazała na stronę, gdzie było napisane o owym wywarze. Cóż, uczyli się dobre dwie godziny, kiedy dziewczyna spojrzała na zegar. 
- Och, długo już się uczymy. - Spojrzała na niego. - Może pójdziemy gdzieś? - Spytała spokojnie.
Luna
Luna

Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

 Biblioteka  Empty Re: Biblioteka

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach