Hogwart
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wielka Sala

+3
Nathaniel
Rosemary
Severus
7 posters

Go down

Wielka Sala Empty Wielka Sala

Pisanie by Severus Sro Sty 06, 2016 11:46 am

Sala która jest jednym z najważniejszych miejsc w Hogwarcie! Tutaj pierwszoklasiści zostają przydzieleni do swojego domu, tutaj jedzą śniadania, obiady i kolacje wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, tutaj odbywają się imprezy okazjonalne.
Severus
Severus
Admin

Liczba postów : 278
Join date : 05/01/2016

https://hogwart-szkola-magii.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Rosemary Czw Sty 07, 2016 8:53 pm

Rosemary właśnie zjawiła się w Wielkiej Sali, chociaż miejsca innych nauczycieli były jeszcze niepozajmowane. W brzuchu jej burczało, a tak się składa, że akurat zbliżała się pora deserowa. Chciała tylko szybko coś zjeść i szybko wyjść, gdyż chyba miała coś do roboty, ale z tego wszystkiego w sumie sama zapomniała. Podeszła tylko do stołu i nawet nie siadając na krześle, zaczęła się rozglądać co by tu można było zjeść...
Rosemary
Rosemary

Liczba postów : 147
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Nathaniel Czw Sty 07, 2016 9:02 pm

Nathaniel, który za słodyczami nie przesadzał, usłyszał jednak, że dziś skrzaty przygotowały im wiśniowy koktajl. Jedyne słodkie, na które Nathaniel był łasy. Z nauczycieli była tylko opiekunka Hufflepuffu, więc podszedł spokojnie.
- Planujesz wyjść stąd szybko, jednakże nie zrobisz tego. - Poinformował go, nie, to nie była groźba, choć mogła tak brzmieć. To była kolejna jego wizja, które miewał. Każda zawsze się sprawdzała. 
- Usiądź. - Powiedział spokojnie, zwijając koktajl wiśniowy. Usiadł wygodnie.  - Porozmawiamy. - Powiedział i włożył do koktajlu słomkę.
Nathaniel
Nathaniel

Liczba postów : 58
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Rosemary Czw Sty 07, 2016 9:10 pm

Kobieta właśnie nakładała sobie na talerzyk dziwne ciasto, którego jeszcze nigdy nie jadła ani nawet nie widziała, po czym odwróciła się, słysząc znajomy głos. Niebieskiej czuprynie posłała tylko przelotny uśmiech i bez słowa usiadła na swoim stałym miejscu, stawiając przed sobą kawałek ciasta, którego miała za moment spróbować.
- Porozmawiajmy więc - odpowiedziała, prostując plecy i poprawiając szaty.
Rosemary
Rosemary

Liczba postów : 147
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Nathaniel Czw Sty 07, 2016 9:17 pm

Założył nogę na nogę, pociągając trochę koktajlu ze słomki.  Nathaniel z natury był Panem Chcę-Wszystkim-Pomóc-Bo-Boli-Mnie-Ból-Świata, do tego wygadanym, nic dziwnego więc, że zaczął ten temat, a nie inny.
- Zastanawia mnie co możemy zrobić z rodzinami z naszej szkoły, które nie mają pieniędzy na nowe szaty dla swoich dzieci i kupują używane. Oczywiście, sklepy z używaną odzieżą powinny też mieć jakiś zarobek, ale jednak zastanawia mnie... - Spojrzał na nią. - Sam jak byłem dzieckiem musiałem kupować sobie używane szaty, bo moi rodzice do bogatych nie należeli, a zawsze chciałem mieć nowiutką, tylko swoją szatę. Także myślałem, żeby może robić jakieś zbiórki i zbierać pieniądze dla biednych rodzin. Co o tym myślisz? - Spojrzał na nią z zaciekawieniem. - Szaty są dość drogie, ale uśmiech dzieci byłby dla wszystkim wybawieniem w złych chwilach, więc uważam, że powinniśmy zrobić taką zbiórkę wśród dzieci i nauczycieli, po czym skontaktować się z Dumbledore'm, by rozdał szaty osobą, które ich potrzebują.
Nathaniel
Nathaniel

Liczba postów : 58
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Rosemary Czw Sty 07, 2016 9:26 pm

Podziwiając piękny wystrój Sali i powoli zajadając ciasto, które nie smakowało wcale tak źle jak wyglądało, Rose słuchała Nathaniela. Mogłoby zdawać się, że wcale nie skupia się na tym, co mówi rozmówca, a było to na swój sposób irytujące.
- Tak, uważam, że to bardzo dobry pomysł - odpowiedziała, w dalszym ciągu na niego nie patrząc, ale jej delikatny uśmiech wyrażał aprobatę - Sama chętnie ofiarowałabym część mojej pensji na taką zbiórkę. W sklepie z używaną odzieżą można dostać szaty w różnym stanie, a mi się robi przykro jak widzę dziecko w podziurawionej czy przypalonej szacie. Z drugiej strony lepsze takie, niż żadne.
Rosemary
Rosemary

Liczba postów : 147
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Nathaniel Czw Sty 07, 2016 9:50 pm

- To prawda, to prawda! - Nathaniel pokiwał głową po czym z westchnieniem spojrzał na swój koktajl. - Ale tym dzieciom na pewno też jest źle, gdy noszą takie znoszone ubrania. - Westchnął cicho. - Nie jest ich wcale mało, ale pewnie dużo osób się w to zaangażuje. - Nathaniel miał też ogromny talent do zmieniania tematów. - Jak tam Puchoni? Moi Krukoni w końcu mieli dzień bez żadnej kary, każdy grzecznie przyszedł do salonu wczoraj wieczorem i żaden nie dostał kary. Za to ja dałem chyba z trzy.
Nathaniel
Nathaniel

Liczba postów : 58
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Lucjusz Pią Sty 08, 2016 12:05 am

Lucjusz zgodnie z porada Severusa szukał Nataniela w Wielkiej Sali, nie zawiódł się i przypuszczenia Snape były trafne. Westchnął cicho kierując się w stronę nauczyciela wróżbiarstwa. Zatrzymał się stając za Natanielem i spojrzał na niego z wyższościa.
-Profesorze, może pan pozwolić na chwile? Mam z panem niezwykle ważną sprawę do omówienia - Tą sprawą oczywiście było zbyt surowe ocenianie Draco i Nico ale na razie wolał tego nie mówić, poza tym w sprawie starszego syna przyjeżdżał do szkoły przynajmniej raz w miesiącu wiec wszyscy wiedzieli.
Lucjusz
Lucjusz

Liczba postów : 23
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Nathaniel Pią Sty 08, 2016 12:16 am

Nathaniel uniósł wzrok na mężczyznę i kiwnął głową. - Dzień dobry. W porządku. - Zwrócił wzrok ku Rosemary - Wybacz, praca wzywa - uśmiechnął sie niej i wstał. Spojrzał na Malfoya. - Chodźmy więc do mojego gabinetu. - Powiedział spokojnie i wyszedł z Wielkiej Sali.
Nathaniel
Nathaniel

Liczba postów : 58
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Rosemary Sob Sty 09, 2016 6:50 pm

Uśmiechnęła się delikatnie do Nathaniela i powoli dokończyła jeść.
- Mam nadzieję, że kiedy indziej znajdziemy sposobność do rozmowy - powiedziała miękko, wstając z krzesła i wykonując delikatny ukłon. Chwilę potem ruszyła do wyjścia.
Rosemary
Rosemary

Liczba postów : 147
Join date : 06/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by George Sob Sty 09, 2016 11:52 pm

Siedział w Wielkiej Sali przy stole Gryffindoru. Rozmawiał ze swoimi przyjaciółmi i jadł kolację.
George
George

Liczba postów : 3
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Cordien Nie Sty 10, 2016 12:02 am

Wszedł do Wielkiej Sali z zamiarem zjedzenia kolacji, jednakże przy stole Puchonów było tylko dwóch pierwszoklasistów, których nawet nie znał. Dosiadł się więc do stołu Gryfonów. Gryfoni i Puchoni nie mieli nic do siebie, więc przyjęli go z otwartymi ramionami, rozmawiając z nim normalnie. Chłopak nagle zwrócił się do jednego ze słynnych bliźniaków, uśmiechając się delikatnie.
- Masz tu coś. - Powiedział, wycierając mu trochę kolacji z kącika ust.
Cordien
Cordien

Liczba postów : 32
Join date : 09/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Ellioth Pon Sty 11, 2016 8:24 pm

Ellioth z roztargnieniem wszedł do Wielkiej Sali, nawet nie zauważając, że jego szaty zaczepiły się o klamkę. Wywalił się jak długi, ale upewniwszy się, że zbyt duży tłum nie był świadkiem tego upokarzającego wypadku, jak gdyby nigdy nic wstał i ruszył do stołu Gryffindoru. Podszedł do jakiegoś blondyna, który siedział wśród Gryfonów i klepnął go delikatnie w ramię.
- Cześć - zaczął - Potrzebuję porozmawiać z chłopakiem o nazwisku Lovegood, nie znasz może tego jegomościa?
Pomyślał sobie, że najlepsi uczniowie Panny Scamander muszą być w Hufflepuffie, jako iż jest ona opiekunką tego właśnie domu.
Ellioth
Ellioth

Liczba postów : 54
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Cordien Pon Sty 11, 2016 8:33 pm

Chłopak uniósł wzrok znad swojego ulubionego kapelusza, po czym odsłonił nieco oczy, by widzieć wyraźniej chłopaka. W końcu stał, więc i jemu wypadało wstać. Wygramolił się z ławki i stanął na równi z nim. Cóż, był prefektem naczelnym, więc jeśli chodziło o Puchonów, czasami to jemu składano zażalenia. Nie tym razem, zaskoczyło go, że chłopak szuka właśnie jego. W końcu go nie znał.
- Ach, witaj. - Poprawił kapelusz i wyciągnął do niego dłoń w geście powitania. - Cordien. Cordien Lovegood. - Przedstawił się z ciepłym uśmiechem. - W czym mogę Ci pomóc? - Spytał, po czym przyjrzał mu się. Miał nieco brudną szatę od upadku, który blondyn wspaniałomyślnie pominął w rozmowie, jednak jego natura pedanta nakazała strzepnąć mu kurz z boku szaty, więc to zrobił. 
Cordien
Cordien

Liczba postów : 32
Join date : 09/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Ellioth Pon Sty 11, 2016 9:58 pm

Gryfon wyszczerzył się, wielce zadowolony, że wcale nie musiał długo szukać wspomnianego przez Panią Profesor ucznia. Cordien wydawał się uczyć w młodszej klasie, więc Elliotha przez chwilę ogarnęło zwątpienie, że blondyn nie będzie w stanie mu pomóc. No, o ile w ogóle się zgodzi.
- Ja jestem Ellioth Evans - także się przedstawił i postanowił szybko wyjaśnić swój problem - Tak więc, jest pewna sprawa - otóż jestem kompletnym trollem z Zielarstwa i właśnie wracam od Panny Scamander, która - jako iż jesteś jej najlepszym uczniem, bo tak powiedziała - poleciła mi udać się do Ciebie, żebym mógł prosić Cię o pomoc w nauce...
Znów wyszczerzył się głupio, patrząc na niego z nadzieją i leciutkim rozbawieniem, kiedy ten otrzepał z kurzu jego szatę.
Ellioth
Ellioth

Liczba postów : 54
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Cordien Pon Sty 11, 2016 10:04 pm

Spojrzał na niego próbując zachować powagę, jak na prefekta przystało.
- Z zielarstwa, tak? - spojrzał na niego marszcząc lekko brew. - To z zielarstwa można mieć T? - spytał z lekkim uśmiechem, jednak wyglądał na wyrozumiałego, co widać było po jego miłym, spokojnym uśmiechu. 
- Jesteś z szóstej klasy? Czy z siódmej? - przyjrzał mu się uważnie, kiwając głową. - W każdym razie nie ma problemu. Mam w sumie czas. - Spojrzał na stół Gryfonów, a potem na chłopaka ponownie. - Mam klucze do cieplarni, więc możemy przećwiczyć wszystko w praktyce. Musisz mi tylko dać swój podręcznik. 
Wyprostował się i poprawił swój krawat.
- No i, co najważniejsze, kiedy masz czas? 
Cordien
Cordien

Liczba postów : 32
Join date : 09/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Ellioth Wto Sty 12, 2016 9:34 pm

Patrząc na Cordiena, Ellioth kiwnął twierdząco głową. Znowu było mu wstyd. Chyba tylko on w całej szkole ma z Zielarstwa T u pięknej, miłej Pani Profesor... Wychodzi więc na to, że szesnastolatek jest totalnym młotkiem.
- Jak widać można, nawet z Zielarstwa. - westchnął ciężko i tak samo ciężko opadł na pierwsze lepsze krzesło - Ale trzeba spełnić do tego jeden warunek - trzeba być takim imbecylem jak ja.
Podrapał się po głowie z raczej nietęgim wyrazem twarzy.
- Jestem z szóstej - słysząc, że blondyn zgodził się, by mu pomóc, Ellioth widocznie się rozpromienił. - Możemy się dzisiaj spotkać o 21 w męskiej łazience na pierwszym piętrze? Wtedy przyniosę Ci moją książkę i umówimy się jutro na spotkanie, dobra?
Ellioth
Ellioth

Liczba postów : 54
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Cordien Wto Sty 12, 2016 10:09 pm

Zaśmiał się.
- Nie mów tak. - Poczochrał mu włosy niczym opiekuńcza mamuśka. - Każdemu się zdarza, tak? Zobacz na przykład Freda i George'a - wskazał na chłopców - zaliczyli tylko trzy SUM'y. - Wzruszył ramionami. - Jakie miałeś wyniki na SUMach? - Spytał poprawiając swoje blond włosy, które po prostu zaczęły się robić raczej złote, z lekkim blaskiem. 
Kiwnął głową.
- 21 w męskiej łazience na pierwszym piętrze. - Spojrzał na zegar. - Nie ma problemu. Tylko bądź, bo nie znoszę, jak ktoś się spóźnia. - Puścił mu oko, poprawiając szatę.
Cordien
Cordien

Liczba postów : 32
Join date : 09/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Ellioth Czw Sty 14, 2016 4:28 pm

Ellioth uśmiechnął się przyjaźnie, kiedy ten go poczochrał.
- Z SUMów zawsze mam same T i O - westchnął znów i skrzywił się lekko - No, jakieś tam N, ale to tylko z OPCMu oraz Zaklęć i Uroków. Ale wszyscy mówią, że to tylko dlatego, że Profesorowie Lupin i Potter dają fory.
Powoli zaczął kierować się w stronę wyjścia, tyłem do drzwi, by móc przy okazji jeszcze rozmawiać z Cordienem.
- Byłem już u Profesor Scamander i wypadałoby jeszcze zaliczyć wizytę u Snape'a - wzdrygnął się - ale ten nauczyciel mnie przeraża i pewnie to tylko pogorszy moją sytuację.
Idąc tak tyłem wpadł na jakiegoś Krukona, ale przeprosił go szybko i zastanowił się nad czymś.
- Nie. Gorzej być nie może.
Ellioth
Ellioth

Liczba postów : 54
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Cordien Czw Sty 14, 2016 4:53 pm

Zaśmiał się.
- Nie taki diabeł straszny jak go rysują. - Westchnął. - Profesor Snape jest całkiem spoko, jeśli się z nim pogada  bez robienia głupich żartów. A jak chcesz zdać eliksiry to chyba coś dla ciebie mam. Przyniosę ci to na spotkanie. - Uśmiechnął się i skierował się do wyjścia.
- To do zobaczenia. - Pomachał mu, wychodząc z Wielkiej Sali.
Cordien
Cordien

Liczba postów : 32
Join date : 09/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Ellioth Czw Sty 14, 2016 5:03 pm

- Do zobaczenia - pomachał mu z uśmiechem i także wyszedł, kierując się w stronę swojego dormitorium. Teraz jeszcze tylko znaleźć ten nieszczęsny podręcznik.
Ellioth
Ellioth

Liczba postów : 54
Join date : 07/01/2016

Powrót do góry Go down

Wielka Sala Empty Re: Wielka Sala

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach